Tuesday, July 26, 2011

Lauva un vienradzis /// The lion and the unicorn

Kad kļūst mazliet bēdīgi, nav pacilātības un nevar jūsmot par to, cik apkārt viss neglābjami daiļi, pretī neskrien mežā zvēri un nav Skotijas, es uzlieku savus britiskos gredzenus - vienradzīti un kroni  - un dzeru kafiju. Vienradzis ir Skotijas simbols, un kronis, nu, tas ir rojāli. Tad kļūst mazlietiņ labāk. Es gribētu, lai man ir arī lauva kaut kādā veidā, lauva ir Anglijas simbols. Kādreiz Anglijas ģerbonī bija divas lauvas un Skotijas ģerbonī divi vienradži, taču, kad 1603. gadā Skotijas karalis Džeimss IV kļuva arī par Anglijas karali Džeimsu I, apvienojās zemes un apvienojās ģerboņi, un Lielbritānijas ģerbonī ir pa vienam vienradzim un vienai lauvai. Un bērniem jauks pantiņš.
^^^^^
When it gets a little sad, when there is lack of enthusiasm and no way for you to be carried by away by endless beauty all around, when wild animals don't pass by, and when there is no Scotland, I put on my British rings - a unicorn and a crown - and drink coffee. Unicorn stands for Scotland, and crown, well, that's royal. Then it gets a wee bit better. I'd like to own a lion in some way, lion stands for England. A long time ago there were two lions as the heraldic supporters on the Royal Arms of England, and two unicorns on the Scotland's. When James IV of Scotland became also James I of England, the lands were emerged and the coats of arms as well. Now one lion and one unicorn appear on the Royal coat of arms of the United Kingdom. And there is a nursery rhyme about it.

The lion and the unicorn
Were fighting for the crown
The lion beat the unicorn
All around the town.


Some gave them white bread
And some gave them brown;
Some gave them plum cake
And drummed them out of town.

vienradzis un lauva Londonā /// unicorn and lion in London
Oscar
lauvu pulciņš Aberdīnas parkā /// bunch of lions in a park of Aberdeen

vienradzis Aberdīnas centrā /// unicorn in downtown Aberdeen
skoti neuzskatīja par nepieciešamu atrast par simbolu kādu nedaudz biežāk manāmu kustoni ///  Scots didn't find it necessary to choose a more often visible creature as their symbol
vienradzīša un kroņa gredzeni /// unicorn and crown rings


Lai būtu arī kaut kas no lauvas, gribēju ielikt viena drauga dzimšanas dienas kūkas, kas bija lauvas formā, bildi, bet viņam tehnika pretojās, tāpēc kūka - lauva nebūs.
^^^^^
In order to have something 'lion-like' here too, and I wanted to post a picture of friend's birthday cake which
was in the shape of a lion, looked exactly like one, but he had troubles with technique, so no cake-lion here.

P.S. Šovakar notika kaut kas ļoti jauks. Es saņēmu pa pastu atsūtītu čeku par sterliņu mārciņām no Skotijas! Naudu vienmēr forši saņemt, nekad agrāk neesmu saņēmusi čekus, un lietiņa no Skotijas, vī!

^^^^^
P.S. This evening something really nice happened. I received a cheque for British pounds sent by post from Scotland! It always feels good to get money, I have never received any cheques before, and this is something from Scotland!

3 comments:

 1. Lauva un Vienradzis no pirmās bildes bija pie Haidparkas, ja?
  Jebkurā gadījumā, ejot tiem garām, no attāluma ievēroju, un it kā gribējās aiziet un nofotografēt, bet tik daudz knipsēju un vilku biedrus viskur, ka sakaunējos un atturējos no šiem tomēr

  ReplyDelete
 2. Hyde Park, jap.
  Nujā, viņiem jau tāpat bija jāgaida, kamēr Tu triecies 9 3/4 platformā un piemēri apmetnīšus (manuprāt, šis komentārs izklausās ļauns, bet patiesībā viņš ir domāts saprotošs).

  ReplyDelete
 3. Vispār neizklausījās ļauni.

  ReplyDelete