Sunday, June 26, 2011

Kāzu kleita un siera kūka /// Wedding dress and cheesecake

Man patika, ka pēdējā vērā ņemamā saruna, pavisam īsa, Londonā bija par kāzu kleitu. Pēc tam vēl bija apsveicināšanās ar autobusa šoferi, daži vairāk vai mazāk izvērsti paldies par koferu pārvietošanu, lietišķas frāzes par tiem pašiem koferiem lidostā un "Should I take out this one as well?" lidostas drošības kontrolē. Izmetu pēdējos lociņus pa krēslainajām ielām, kurām visās pusēs glītas mājas (lielākā daļa ar trepītēm), un pie kāzu kleitu veikala apstājos paskatīties uz visskaistāko. Ziloņkaula krāsā, kupli, nepārspīlēti krītoša, un uzkrītoši skaista. Un, kā izrādās, nav jau tā, ka tikai meitenes spētu novērtēt kleitu daili. Garām brauca mašīna, kas krustojumā apstājās, un iekšā sēdošais vīrietis teica: 
"It's beautiful, buy it!"
"Yeah, sure! Today!"
"No, not today! When you find the right man!"
Tāda cerīga sajūta, ja Londonas pēdējās frāzes ir par kāzu kleitu, un vispār par kleitu. Ka būs jau gluži skaisti arī pēc tam.

Un pēc pāris dienām mana draudzene teica, ka mums obligāti jāiet ēst nenormāli garšīga siera kūka ar avenēm. Patīkams satraukums, nezinot, kur, kā tā kūka izskatās, kādi būs trauki un kāds laiks aiz loga. Mēs vairākas reizes parunājām par to kūku, tas, ka ir avenes, ir ļoti īpaši, un man šķiet, ka būs tik burvīgi. Arī tāda lieta, kas uzmundrina.

^^^^^
I like that the last conversation In London worth to mention, a very short one,  was about a wedding dress. Afterwards there were hello to bus driver, some thanks for carrying or lifting the luggage, matter-of-fact phrases about the very same luggage in the airport and " Should I take out this one as well?" at security control. I took the last walk on the dusky streets, there were pretty houses all around (most of them had stairs), and I stopped in the front of a bridal shop to have look at the prettiest dress. It was ivory, full, nothing exaggerated, and so so beautiful. And as it turned out not only girls are able to appreciate the beauty of dresses. A car was passing by, it stopped at crossroads, and the driver said: 
"It's beautiful, buy it!"
"Yeah, sure! Today!"
"No, not today! When you find the right man!"
It's quite a comforting feeling to have had the last phrases in London about wedding dress, about a dress at all. It makes me think it's gonna be quite nice afterwards as well.

And a couple days later my friend said we had to go to eat a veeeery delicious cheesecake with raspberries. It's exciting not to know where, how does the cake look like, what the dishes are gonna be like, what'the weather will be like. We have been talking about that cake several times; the fact that it has raspberries too makes it quite special, and I think it will be adorable. It's a comforting and promising thing too.                                 Ladurée klipiņš, Parīze ///  Ladurée clip, Paris

4 comments:

 1. Tas noteikti nestāvēs tuvu Tam kāzu kleitu veikalam, būs daudz urbānāk, tomēr pa, iespējams, manas, iespējams, kāda mana dzīvokļbiedra topošo logu pavērsies skats uz kāzu kleitu salonu.

  ReplyDelete
 2. Ha, tad vispār skaidrs, ka jāpārvācas, noteikti, noteikti! Forši.

  ReplyDelete
 3. Aww, tik lieliski. Un es mazliet samulsu lasot.

  ReplyDelete
 4. Nu jā, es saprotu to samulsumu, bet tā vienkārši ir. Un tā kūka, Katrīn. Paldies, paldies, paldies.

  ReplyDelete