Friday, February 25, 2011

Jēzus brīnumainā atnākšana

        Kā jūsu vērīgās acis droši vien ir ievērojušas, pasauli pa laikam pāršalc ziņas par Jēzus parādīšanos šur un tur, visbiežāk ēdiena paliekās vai apskādētos mīļotajos mājzvēriņos. Jēzus nesmādē arī kokus, mēbeles un mašīnu logus, - vārdu sakot, viņš ierodas katram kaismīgam kristietim un vienaldzīgam agnostiķim ikdienišķi pieejamās vietās.
        Āķīgs uzdevums varētu šķist atšķirt Jēzu no vietēja mēroga rokzvaigznes maldinošās ārienes, dārzeņu piegādātāja, Jaunavas Marijas (kura, skaidrs kā saulaina diena, ir otrais izplatītākais brīnumu gadījums) un citiem tēliem, taču acīmredzot attēlā ir kas tāds, kas neļauj tik viegli noiet no patiesā atpazīšanas ceļa. Piemēram, Klērai Allenai uzreiz bija skaidrs, ka tas kečupa izkārtojums vāciņā ir Jēzus, kurš nācis nest svētību, lai gan viņas bērni pat nesarauca uzacis un turpināja košļāt sviestmaizes. Laime, ka viņai vismaz bija saprotošs vīrs. Kāda glāzgovieša sieva gan nebija tik atbalstoša un, kad viņas vīrs atklāja uz veikala tualetes durvīm pašu Jēzu, uzstāja, ka tas taču "Gredzenu pavēlnieka" Gendalfs.
        Tomēr nenoliedzami vislielākais izaicinājums ir atšķirt Jēzus otrreizējo ierašanos uz Zemes virsas no nevienmērīgi nodilušas krāsas, piedeguša ēdiena un iekostas šokolādes. Lai gan, protams, vista, kuru vanags nav izplosījis pēc Jēzus ģīmja un līdzības, vai parasta banāna miza droši vien nebūtu tik brīnumaina, zīmīga un svētījoša.
        Tā kā arī es gluži bieži uzturos ēdienu iesaiņojuma, krēslu, aizsvīdušu loku un visādu citādu lietu tuvumā, joprojām neatmetu cerības, ka kādu dienu arī tieši ar mani atgadīsies Jēzus parādīšanās brīnums. Turklāt tā vien šķiet, ka Lielbritānijā cerības ieraudzīt Jēzu vai vismaz Mariju ir augstākas.
                                               Nu bet, protams, ka tas ir Jēzus.
Jēzus, kurš rentgena attēlā ieradies izmisīgas lūgšanas laikā, lai pavēstītu, ka palīdzēs cīņā ar briesmīgo slimību.Jēzus (kuru es būtu godājusi par Jaunavu Mariju, ja man būtu tā laime tik brīnišķi piededzināt gludekli) uz gludekļa, kuru viņa īpašniece nekad vairs nelietos un nemetīs ārā.
Arī šis jauneklis neizmetīs Jēzus seju, kas atklājās, kad viņš nolupināja no pannas piedegušos bekona gabaliņus. Jēzus viņu izglāba no nāves ugunsgrēkā, viņu laicīgi pamodinot, vai kaut kā tamlīdzīgi.
       Ja Jēzus neprotas un nenāk pats, var izlīdzēties arī ar viņa atnācināšanu.

5 comments:

 1. Uz gludekļa ir Mona Lisa!

  Katrīna

  ReplyDelete
 2. Akdies, patiesi!! Bija kaut kāda sajūta, ka tur kaut kas slēpjas, un re kas. Lai gan kā Mariju man viņu arī varētu tīri labi iesmērēt.

  ReplyDelete
 3. Par Monu Lisu Totāli piekrītu!
  Vispār jau tas gludeklis tā smuki izskatās. Ja noņemtu to otru gludekļa pusi, kas tur droši vien ir, varētu kārt pie sienas.

  ReplyDelete
 4. Bet tā sieviete Tev nekad neatdotu to gludekli ar pašu Jēzu virsū. Droši vien pati pie sienas jau karina.

  ReplyDelete
 5. http://27.media.tumblr.com/tumblr_lemew0bkfy1qfg58ro1_400.jpg

  ReplyDelete